Zacznij się uczyć angielskiego. Zobacz ofertę >
ELLA
nauka angielskiego w domu

Nauka angielskiego w domu

Dlaczego nauka angielskiego w domu jest skuteczna?

W dzisiejszych czasach wiele rzeczy możemy z powodzeniem zrobić nie wychodząc z domu. Dzięki rozwojowi technologii nauka angielskiego w domu również jest obecnie możliwa dzięki dostępowi do platform do nauki języka angielskiego. Główną zaletą platform językowych jest przede wszystkim wygoda. Możemy uczyć się w domowym zaciszu, jadąc pociągiem czy nawet będąc na wakacjach – wystarczy jedynie dostęp do internetu. Kolejnym argumentem przemawiającym za platformami do nauki angielskiego jest ich cena. W porównaniu z tradycyjnym kursem w grupie, czy też z lektorem, kurs na platformie jest o wiele bardziej opłacalny. Platformy językowe dostosowują się do potrzeb współczesnego człowieka, który potrzebuje bardziej elastycznych i nowoczesnych rozwiązań. Dlaczego nauka angielskiego w domu staje się obecnie taka popularna?

TERAZ możesz uczyć się angielskiego nie wychodząc z domu


nauka angielskiego w domu

Nauka we własnym tempie

Na kursach językowych lektor dostosowywuje się do grupy. To od ludzi, z którymi chodzimy na kurs zależy, jakie będzie tempo pracy. Niektórzy uczą się szybciej, inni wolniej. Jeśli grupa za szybko idzie do przodu to możemy czuć się nieco zagubieni i mieć poczucie że nie nadążamy za resztą. Wymaga to niestety dodatkowego nakładu pracy z naszej strony. Poza tym, porównywanie się z innymi nie zawsze działa na nas dobrze i widząc szybkie postępy innych możemy bardzo szybko się zniechęcić wiedząc, że nam nie idzie aż tak dobrze. Wielu ludzi ma również problem z przyznaniem przed całą grupą, że jakiegoś zagadnienia nie rozumie i że dobrze by było je jeszcze powtórzyć. Każdy w grupie ma inne doświadczenie z językiem, niektórzy będą znali dane słownictwo czy zagadnienia gramatyczne, a dla innych będzie to nowość. Niestety w takim przypadku trzeba będzie się dostosować do większości.

Nauka angielskiego w domu sprawia, że tego rodzaju problemy znikają. Uczymy się we własnym tempie, nikt nas nie pospiesza, ani nie spowalnia. Nie mamy potrzeby bezpośredniego porównywania się z innymi z grupy. Sami decydujemy od czego zaczynamy naukę języka angielskiego. Jeśli nie rozumiemy jakiegoś zagadnienia możemy do niego wrócić w dowolnym momencie i tyle razy, ile potrzebujemy. Nie musimy się również dostosowywać do lektora, którego metody nauczania nam nie pasują lub który ma niskie kwalifikacje.


nauka angielskiego w domu

Możliwość nauki o dowolnej porze

Z platform do nauki języka angielskiego korzysta wiele zabieganych osób. Jest to duża oszczędność czasu i możliwość dopasowania nauki do nieregularnego trybu życia. Kursy stacjonarne odbywają się zazwyczaj dwa lub trzy razy w tygodniu o stałych porach. Dla osób, które mają nienormowany czas pracy nie jest to najlepsze rozwiązanie. Z kolei korzystając z usług prywatnego korepetytora również musimy się do niego dopasowywać czasowo. Wiadomo, że nie zawsze jest to możliwe, zarówno nam jak i nauczycielowi może coś wypaść i lekcja zostanie odwołana.

Nauka angielskiego w domu pomaga zlikwidować wymówki dotyczące braku czasu. Możemy uczyć się wtedy, kiedy jest nam wygodnie – rano, wieczorem, a nawet w środku nocy. Nasza nauka nie jest od nikogo uzależniona i wiemy, że jeśli danego dnia planowaliśmy się uczyć, przeszkadzać nam w tym może jedynie nasze lenistwo. Ponadto, krótsza, ale częstsza nauka przynosi o wiele więcej korzyści niż pojedyncze lekcje pomiędzy którymi nie mamy żadnego kontaktu z językiem. Co najważniejsze, aby się uczyć wystarczy nam dowolne urządzenie – komputer, tablet czy smartfon oraz dostęp do internetu.


nauka angielskiego w domu

Możliwość powtarzania materiału wielokrotnie

Na kursie stacjonarnym lektor ma do zrealizowania określoną partię materiału w ograniczonej liczbie godzin. Czasami jest to nie lada wyzwanie i siłą rzeczy bardziej skupia się na tym, aby iść do przodu, niż na regularnym powtarzaniu materiału. Uczeń może wtedy czuć większą presję i za szybkie tempo, co często powoduje zniechęcenie. Nawet jeśli grupa nadąża, istnieje większe prawdopodobieństwo, że materiał nie utrwali się w pamięci ucznia, jeśli nie było wystarczająco czasu, żeby go powtórzyć. Oprócz tego, często dopasowujemy się do grupy – wstydzimy się przyznać, że coś jest dla nas jeszcze niejasne, kiedy widzimy, że inni doskonale to już rozumieją.

Nauka angielskiego w domu pozwala na wielokrotne powtarzanie materiału, kiedy tylko odczuwamy taką potrzebę. Nie musimy notować rzeczy, które należy powtórzyć. Na platformie mamy wszystko poukładane i wiemy, gdzie znajduje się temat, który musimy sobie przypomnieć. Czyni to powtarzanie materiału szybszym i łatwiejszym. Uczniowie często omijają powtórki, gdyż uważają, że wszystko już pamiętają. Na platformie widzimy jakie są nasze słabe i mocne strony i bardziej zdajemy sobie sprawę z konieczności powtarzania przerobionych już lekcji.

Sprawdzony kurs angielskiego ELLA


nauka angielskiego w domu

Oszczędność pieniędzy

Kurs językowy kojarzy nam się z koniecznością wydania dużej ilości pieniędzy. Ile kosztuje miesięczny kurs językowy online? Miesięczny koszt takiego kursu można porównać do kosztu zamówienia jednej pizzy. Kiedy spojrzymy na to w ten sposób, nauka angielskiego w domu rzeczywiście wydaje się bardziej opłacalna. Jeśli zdecydujemy się na zajęcia z lektorem, musimy liczyć się ze znacznie większym wydatkiem. Ceny zajęć wahają się od 50 do 300 zł za 45 minut (300 w przypadku specjalistycznego słownictwa).

Ci, którzy chcą uzyskać jeszcze lepsze efekty nauki, mogą skorzystać z metody blended learning. Jest to metoda przeplatana – korzystamy głównie z platformy i dodatkowo bierzemy kilka lekcji miesięcznie od lektora. Metoda ta łączy wygodę nauki w dowolnym miejscu i czasie z kontaktem z osobą mówiącą biegle w języku angielskim. Lektor może pomóc nam rozwiać wątpliwości dotyczące różnych zagadnień, jak i pracować nad odpowiednią wymową. W ten sposób możemy znacznie zaoszczędzić pieniądze i jeszcze bardziej podszlifować nasz angielski.


nauka angielskiego w domu

Oszczędność czasu

Nauka w dowolnym miejscu i czasie umożliwia nam wielką oszczędność czasu. Ludzi, zwłaszcza w dużych miastach, demotywuje wizja dojazdu do lektora lub szkoły językowej. Ucząc się w domu, nie tylko oszczędzamy czas, który spędzilibyśmy na staniu w korkach, ale również pieniądze, które wydalibyśmy na bilety komunikacji miejskiej czy benzynę. Nauka angielskiego w domu to również świetna opcja dla ludzi mieszkających w mniejszych miastach, gdzie nie ma szkół językowych. Zamiast marnować czas na dojazd do większego miasta, można go poświęcić na naukę przy pomocy platformy online.

Lekcje na kursie językowym czy z lektorem trwają zazwyczaj od 1 do 3 godzin. Nie każdy może pozwolić sobie na poświęcenie takiej ilości czasu na naukę dziennie. Nie wspominając już o tym, że po całym dniu w pracy czy szkole, nie jesteśmy już w stanie skupić się w stu procentach na kilkugodzinnej lekcji angielskiego. Tracimy wobec tego czas, za który płacimy. Zaletą platformy językowej jest to, że w zależności od dnia, możemy uczyć się więcej lub mniej i zwyczajnie nie tracimy czasu. O wiele lepiej jest uczyć się tylko pół godziny w domu niż stracić kilka godzin na kursie językowym, bo nie mamy już siły się skupić.


nauka angielskiego w domu

Kontrola

Kiedy wybieramy naukę angielskiego w domu sami kontrolujemy swoje postępy i tempo pracy. To od nas zależy, które działy chcemy przerobić – czy chcemy skupić się na słownictwie czy na gramatyce i w jakiej kolejności chcemy się tego uczyć. Wyraźnie widzimy, które zagadnienia sprawiają nam problem, a które opanowaliśmy już do perfekcji. Uczniowie korzystający z kursów stacjonarnych często mają problem z określeniem swoich mocnych i słabych stron. Platformy językowe monitorują nasze postępy i dają nam wskazówki co jeszcze musimy powtórzyć. Trudno jest ocenić samego siebie. Korzystając z kursu językowego online, nie oszukujemy siebie, że wszystko mamy już opanowane, ani nie dołujemy się, że nic nie umiemy. Mamy pełną kontrolę nad procesem uczenia się, co pozytywnie wpływa na pewność siebie i chęć czynienia dalszych postępów w nauce.


nauka angielskiego w domu

Uczenie się bez presji w znanym środowisku

Przychodząc na kurs językowy nagle znajdujemy się w nowym środowisku. Nie znamy ludzi, którzy będą się uczyli razem z nami, ani naszego lektora. Istnieje możliwość, że nie będziemy się czuć w takiej grupie dobrze, co negatywnie wpłynie na nasz postęp w nauce. Wybierając lekcje z lektorem nigdy nie mamy pewności, że dana osoba zrozumie nasze potrzeby i będzie w stanie wytłumaczyć niezrozumiałe zagadnienia w sposób jasny i klarowny. Możemy też stracić wiele czasu i pieniędzy szukając idealnego lektora. Nauka angielskiego w domu nie stwarza takich problemów. Uczymy się tam, gdzie jest nam wygodnie. Czas, który poświęcamy na naukę to czas tylko dla nas. Możemy się uczyć biorąc gorącą kąpiel czy leżąc wygodnie w łóżku. Ani się obejrzymy, a zaczniemy traktować naukę języka angielskiego jako formę relaksu.


nauka angielskiego w domu

Komfort psychiczny

Każdy z nas trafił w życiu na nauczyciela, który z pewnych względów nam się nie spodobał. Jeśli jakiegoś nauczyciela wyjątkowo nie lubiliśmy, nie podobał nam się również przedmiot, który prowadził. Często jest to właśnie powodem, dla którego tak wielu dorosłych ludzi nie potrafi porozumiewać się w języku angielskim, mimo iż uczyli się go od szkoły podstawowej. Strach przed nauczycielem skutecznie ich zniechęcił i nie przykładali się do nauki. Ile razy opuszczaliśmy zajęcia bo nie odrobiliśmy pracy domowej i baliśmy się gniewu nauczyciela? Skutkowało to jedynie tym, że na następnych zajęciach byliśmy jeszcze bardziej w tyle.

Inny typ nauczyciela, na który każdy z nas trafił, to nauczyciel, który nie wymagał zupełnie nic. Niby robiliśmy coś na zajęciach, ale ile z tego zapamiętaliśmy? Na koniec każdy miał piątkę, ale niewiele osób wyniosło cokolwiek z zajęć. Dlatego czasem lepiej uczyć się w domu, korzystając ze specjalnych platform do nauki języka. Nauka angielskiego w domu za pomocą platformy pozwala nam mieć pewność, że ćwiczenia są dostosowane do naszego poziomu, nikt nas nie pospiesza i nie krytykuje. Nie ma prac domowych, bo kurs na platformie jest również dostosowany do osób, które prowadzą nieregularny tryb życia i nie zawsze są w stanie poświęcić tyle samo czasu na naukę.


nauka angielskiego w domu

Dobra zabawa

Nauka angielskiego w domu nie musi być monotonna! Platformy językowe takie jak ELLA oferują nam dodatkowe elementy motywacyjne, czyli gamifikację. Gamifikacja zdecydowanie motywuje do regularnej nauki. Możemy zdobywać punkty i odznaki, a także zaprosić do wspólnej zabawy znajomych i z nimi rywalizować. Nikt nie zmusza nas do regularnej aktywności, jednak jej brak skutkuje spadkiem w rankingach – a kto nie chce być ciągle najlepszy? Większość z nas lubi konkurować i takie rozwiązanie przy nauce angielskiego jest świetnym źródłem motywacji. Jeśli nie interesuje Cię jednak konkurowanie z innymi, nie musisz przejmować się rankingami i możesz porównywać się wyłącznie z samym sobą, co też jest świetnym sposobem na robienie regularnych postępów.


nauka angielskiego w domu

Dodatkowe rozrywki

Nie zawsze mamy czas i ochotę na naukę nowych zagadnień. Czujemy, że nie jesteśmy w stanie w stu procentach skupić się na przyswajaniu nowego materiału, jednak nie lubimy poczucia, że stoimy w miejscu i nic nie robimy w kierunku poprawienia naszego poziomu języka angielskiego. Nie ma nic złego w tym, że nie zawsze jesteśmy gotowi na naukę nowego materiału. Lepiej wybrać lepszy moment, w którym będziemy wypoczęci i gotowi, niż uczyć się na siłę. Wtedy z pomocą przychodzą dodatkowe rozrywki dostępne na platformach do nauki języka angielskiego online, takie jak gry językowe. Są świetne do powtórzenia opanowanych już słówek i z pewnością grając w nie, nie czujemy jakbyśmy się czegoś uczyli. Jest to świetny sposób na to, żeby nie stracić kontaktu z językiem, bo uczymy się słówek, nawet nie zdając sobie sprawy z tego, że przyswajamy wiedzę. W ten sposób łączymy przyjemne z pożytecznym.

Aplikacje do nauki angielskiego

Chcesz wypróbować aplikację do nauki angielskiego, ale nie wiesz jaką? Dowiedz się na co zwracać uwagę przy wyborze aplikacji do nauki angielskiego.

Rozpocznij kurs angielskiego online na platformie ELLA

Ewa Andrukiewicz

English language expert 🚀Nauczanie języka angielskiego to moja pasja. Pomogę bezproblemowo wdrożyć platformę elearningową do nauki angielskiego ELLA do każdej organizacji. 🔥

Add comment

angielski online

Subskrybuj | YouTube