Zacznij się uczyć angielskiego. Zobacz ofertę >
ELLA
aplikacja do nauki angielskiego

Aplikacja do nauki angielskiego

Aplikacja do nauki angielskiego: jaką wybrać?

Zastanawiasz się, jaka aplikacja do nauki angielskiego pozwoli Ci się nauczyć języka szybko i skutecznie? Jest to bardzo indywidualna kwestia. Jednym wystarczy bardzo prosta aplikacja do nauki angielskiego, a inni będą bardziej wymagający. Pamiętajmy, że osoby uczące się języka angielskiego potrafią dosyć szybko stracić motywację, dlatego też większość oczekuje od aplikacji do nauki angielskiego czegoś, co pozwoli im się zmotywować. Zadaniem aplikacji jest właśnie taką motywację zapewnić. Korzystając z aplikacji do nauki angielskiego, zazwyczaj nie mamy nauczyciela, który zmusi nas do nauki, więc bardzo ciężko jest wytrwać w postanowieniu regularnej nauki. Nie mamy również bata nad głową w postaci szefa, ocen, rodziców czy też egzaminów. Nie mamy też nikogo, kto powie nam od czego zacząć naukę angielskiego. Jaka aplikacja będzie więc najlepsza i dla kogo?


aplikacja do nauki angielskiego

Aplikacja do nauki angielskiego: słówka

Najprostsza aplikacja do nauki angielskiego dostępna na rynku to fiszki w formie elektronicznej. Typowe fiszki to zwykłe kartki papieru, gdzie na jednej stronie mamy pytanie, a na drugiej odpowiedź. Aplikacja natomiast wyświetla nam słowo i jego tłumaczenie, bądź słowo i obrazek przedstawiający dane słowo. Najlepsze aplikacje tego typu dodatkowo angażują użytkownika, każąc mu wpisać brakujące słowo. Korzystanie z aplikacji zamiast z tradycyjnych fiszek pozwala zaoszczędzić dużo czasu. Wpisanie do systemu pytań i odpowiedzi zajmuje mniej czasu niż przygotowanie tradycyjnych fiszek na kartkach. Oprócz tego, nie musimy nosić kartek ze sobą ryzykując, że je zgubimy. Dostęp do fiszek w formie elektronicznej mamy wszędzie, wystarczy dostęp do internetu. Niektóre aplikacje oferują również dostęp offline.

Fiszki są świetnym sposobem nauki dla początkujących. Pozwalają opanować podstawowe słownictwo w prosty i przyjemny sposób. Z taką aplikacją poradzi sobie niemal każdy, gdyż jest bardzo prosta w obsłudze. Taka aplikacja do nauki języka angielskiego będzie też w zasięgu niemal każdego, gdyż nie wymaga zbyt wielkich nakładów finansowych.

Problem z fiszkami w wersji elektronicznej zaczyna się w momencie gdy chcemy nauczyć się większej liczby słówek. Sposób w jaki fiszki przedstawiają słownictwo znacznie utrudnia naukę. Pojedynczych słów w żaden sposób nie powiązanych ze sobą jest zdecydowanie trudniej się nauczyć niż słów w kontekście. Gdybyśmy napisali tekst, w którym zawarlibyśmy wszystkie słówka, których chcemy się nauczyć, nauka byłaby o wiele bardziej efektywna.

Niestety na dłuższą metę fiszki są niezbyt skuteczną metodą nauki języka angielskiego. Skuteczna aplikacja do nauki angielskiego powinna zawierać o wiele więcej niż tylko obrazki i pojedyncze słowa. Co nam z pojedynczych słów, kiedy prawdopodobnie nie będziemy umieli użyć ich w zdaniu?

Ponadto, przeciwnicy fiszek twierdzą, że są one zbyt proste. Jest to zaleta dla osób początkujących, ale dla osób bardziej zaawansowanych używanie fiszek może być po prostu nudne. Brak nowych bodźców skutkuje spadkiem zainteresowania u ucznia.

Skuteczność: średnia (dobra tylko w przypadku początkujących)

Plusy:

+  niski koszt

+  łatwość obsługi

Minusy:

–  prostota
–  na wyższych poziomach angielskiego nie sprawdza się już tak dobrze

Angielski bez problemu kurs językowy ELLA


aplikacja do nauki angielskiego

Aplikacja do nauki angielskiego: webinarium

Popularność nauki angielskiego online ciągle wzrasta, a ostatnio szczególną popularnością cieszą się zajęcia na żywo z lektorem online. Lekcja przeprowadzana jest wówczas niemal tak samo, jakby była przeprowadzana na żywo, uczeń wchodzi w bezpośrednią interakcję z nauczycielem.

Skuteczność takiej metody jest dość wysoka. Możemy odbyć tradycyjną lekcję z lektorem bez wychodzenia z domu, w podobnej cenie do ceny lekcji stacjonarnych. Do tego oszczędzamy dużo czasu – nie musimy nigdzie dojeżdżać dzięki czemu nawet jeśli mamy mało czasu, możemy taką lekcję „wcisnąć” w nasz napięty grafik. Mamy możliwość nauki zarówno gramatyki i słownictwa, jak i wymowy.

Musimy jednak pamiętać o pewnych wymaganiach, które należy spełnić. Przede wszystkim potrzebujemy bardzo dobrego połączenia do internetu – jeśli obraz lub dźwięk będzie się zacinać, niewiele wyniesiemy z takiej lekcji, lektor będzie musiał się powtarzać i doprowadzi to wyłącznie do frustracji. Nasz komputer musi być również wyposażony w dobrej jakości mikrofon i kamerę. Osoba, która przeprowadza z nami lekcję również powinna mieć odpowiedni sprzęt elektroniczny i połączenie z internetem. Niestety, Ci z nas którzy nie spełniają wymagań sprzętowych, mogą zapomnieć o tego rodzaju lekcjach – będzie to po prostu strata czasu przy, na przykład, słabym połączeniu do internetu.

Co więcej, lekcja online musi być wcześniej umówiona i opłacona, a w przypadku jej odwołania po prostu stracimy pieniądze. Musimy się liczyć z tym, że taka sytuacja będzie miała miejsce, bo zawsze może nam coś wypaść. Taka metoda nie jest też odpowiednia dla wszystkich – większość z nas nadal woli spotkać się z nauczycielem na żywo i robić notatki na kartce zamiast w formie elektronicznej. Przy takiej formie nauki, biorąc pod uwagę jej specyfikę, możemy również mieć trudności ze zrozumieniem lektora.

Skuteczność: wysoka

Plusy:

+  lekcja z lektorem bez wychodzenia z domu
+  koszt często jest porównywalny z zajęciami stacjonarnymi

+  oszczędność czasu

Minusy:

–  wymagane jest dobre połączenie do Internetu
–  wymagane są dobre warunki w domu, pracy aby odbyć lekcję (cisza, w pełni zarezerwowany czas)
–  dużo zależy nie tylko od naszego własnego sprzętu, ale też od sprzętu i warunków w jakich pracuje lektor
–  zajęcia należy wcześniej umówić
–  ich odwołanie oznacza stracone pieniądze

aplikacja do nauki angielskiego

Aplikacja do nauki angielskiego: samouczek

Z wiadomych względów, to nasza ulubiona forma nauki. Rozbudowane platformy do samodzielnej nauki angielskiego przodują obecnie na rynku. Taka aplikacja do nauki angielskiego zawiera wszelkie elementy potrzebne do nauki języka. Nie uczymy się jedynie słówek jak w przypadku fiszek, czy tylko gramatyki – dodatkowo mamy wszystko ułożone w logiczną całość. To kompleksowy program stworzony z myślą o samodzielnie uczących się. Aplikacje tego typu są bardzo skuteczne. Angażują uczniów i zapewniają nieustanną motywację do robienia dalszych postępów.

Nieważne na jakim jesteśmy poziomie, z pewnością znajdziemy na platformie kurs dla siebie. Cena takiego kursu jest relatywnie niska w porównaniu z ceną regularnych spotkań z lektorem czy kursem stacjonarnym. Dodatkowo, możemy uczyć się w dowolnym miejscu i czasie, co nie jest możliwe w przypadku tradycyjnych form nauki. Znika też stres, który towarzyszy nam przy kursie stacjonarnym – nie musimy się bać, że nie nadążymy za grupą. To my sami możemy kontrolować to kiedy i jak często się uczymy. Aplikacja do nauki angielskiego jest dostosowana do potrzeb zabieganych osób, które nie zawsze są w stanie poświęcić nauce angielskiego tyle samo czasu. Kurs oferuje także możliwość powtarzania materiału. Powtórki są przy nauce kluczowe, a uczniowie często ignorują ich znaczenie lub o nich zapominają.

Niestety, platforma nie oferuje nam interakcji z lektorem, co dla jednych może być plusem, a dla drugich minusem. Praca z lektorem to kontakt z żywym językiem, jednak nigdy nie wiemy na jaką osobę trafimy. Okazuje się potem, że znalezienie odpowiedniego lektora to nie lada wyzwanie. O ile brak interakcji z lektorem wydaje się sporym minusem, jeśli chcemy poćwiczyć mówienie na żywo, możemy zastosować model blended-learning. To oznacza, że wspomagamy naukę na platformie dodatkowymi lekcjami z lektorem, które nie muszą już odbywać się tak często, jak normalnie. Zaletą takiego podejścia jest przychodzenie na lekcje przygotowanym, tak aby ćwiczyć to, czego już się nauczyliśmy.

Skuteczność: bardzo wysoka

Plusy:

+  niskie koszty
+  zawiera wszelkie elementy potrzebne do nauczenia się języka
+  nauka bez wychodzenia z domu
+  wbudowane systemy powtórek słówek (fiszki)
+  dostępne kursy na każdym poziomie
+  możliwość dostosowania tempa nauki
+  nauka w dowolnych warunkach

+  możliwość przerwania i wrócenia do lekcji

Minusy:

–  brak interakcji z lektorem

aplikacja do nauki angielskiego

Aplikacja do nauki angielskiego: podsumowanie

Każda aplikacja do nauki angielskiego ma swoje wady i zalety. Każdy z nas ma też inne oczekiwania, inne słabe i mocne strony. To co sprawdzi się w przypadku jednej osoby, w przypadku innej może okazać się nieskuteczne. Najlepiej wypróbować kilka aplikacji i samemu podjąć decyzję, z którą czujemy się najlepiej. Pamiętajmy, że najważniejsze w nauce angielskiego jest motywacja i systematyczność. Bez tych elementów nawet najlepsza aplikacja nie zagwarantuje nam większych postępów w nauce. Platformy takie jak ELLA zapewniają użytkownikowi dodatkową motywację do nauki dzięki elementom grywalizacji. Możliwość zdobywania punktów i odznak oraz rywalizacja z innymi zachęca ucznia do jeszcze cięższej pracy. Nauka angielskiego wcale nie musi być nudna i mozolna, wystarczy dobrać odpowiedni program, skupić się na tym by aplikacja do nauki angielskiego była dla nas odpowiednia, a sukces jest murowany!

Rozpocznij kurs angielskiego online na platformie ELLA

Add comment

angielski online

Subskrybuj | YouTube