Zacznij się uczyć angielskiego. Zobacz ofertę >
ELLA
biznesowe certyfikaty językowe

Biznesowe certyfikaty językowe

Biznesowe certyfikaty językowe

Biznesowe certyfikaty językowe to egzaminy potwierdzające znajomość języka w sytuacjach biznesowych. W odróżnieniu od innych egzaminów koncentrują się na sprawdzeniu znajomości języka biznesowego oraz umiejętności posługiwania się angielskim w sytuacjach spotykanych w świecie biznesu.

oferta-platforma-ELLA-dla-firm


Biznesowe certyfikaty językowe: LCCI

LCCI to egzaminy Londyńskiej Izby Handlowo-Przemysłowej. Certyfikaty LCCI są stworzone z myślą o testowaniu znajomości języka angielskiego potrzebnego w pracy. Jest wiele rodzajów egzaminów LCCI w zależności od dziedziny: English for Business (EFB), Accounting, Marketing etc. LCCI ma zwykle cztery poziomy zaawansowania:

LCCI 1 to egzamin, który potwierdza znajomość języka na poziomie potrzebnym do zrozumienia prostych wypowiedzi i napisania podstawowych wypowiedzi pisemnych w sytuacjach zawodowych. Ten certyfikat jest porównywalny z poziomem A2 według CEFR.

LCCI 2 to egzamin, który potwierdza znajomość angielskiego na poziomie umożliwiającym pisanie prostych wypowiedzi pisemnych oraz znajomości podstawowego języka zawodowego. Ten certyfikat jest równy poziomowi B1 według CEFR.

LCCI 3 to egzamin dla osób pracujących w języku angielskim. Ten certyfikat jest porównywalny z poziomem B2 według CEFR.

LCCI 4 to egzamin dla osób swobodnie posługującym się angielskim w sytuacjach zawodowych. Jest porównywalny z poziomem C1 według CEFR.

Jakie oceny mogę uzyskać na egzaminie LCCI?

Na egzaminach LCCI można otrzymać cztery oceny:

Pass with distinction (ocena bardzo dobra)
Merit (ocena dobra)
Pass (ocena zaliczająca)

Fail (ocena oznaczająca niezdanie egzaminu)


Biznesowe certyfikaty językowe od Cambridge

Cambridge oferuje cztery biznesowe certyfikaty językowe:

BEC Preliminary to pierwszy z oferowanych egzaminów, który jest równy poziomowi egzaminu Cambridge PET oraz poziomowi B1 według CEFR. Egzamin BEC pokazuje, że egzaminowany potrafi komunikować się w języku angielskim w codziennych biznesowych sytuacjach.

BEC Vantage to drugi z oferowanych przez Cambridge egzaminów biznesowych, który jest równy poziomowi egzaminu Cambridge FCE oraz poziomowi B2 według CEFR. Egzamin BEC potwierdza, że egzaminowany zna angielski na poziomie pozwalającym mu pracować w anglojęzycznym środowisku biznesowym.

BEC Higher to najwyższy poziom certyfikatu biznesowego Cambridge. Jest on na tym samym poziomie co egzamin Cambridge CAE oraz poziom C1 według CEFR. Potwierdza on znajomość języka na poziomie umożliwiającym pracę w wymagającym anglojęzycznym środowisku biznesowym.

TOLES to egzamin przeznaczony dla profesjonalistów pracujących w sektorze prawniczym. Potwierdza on znajomość słownictwa branżowego związanego z prawem.

Jakie oceny mogę uzyskać na egzaminach BEC?

Wyniki egzaminów biznesowych Cambridge są przedstawione w postaci:

punktacji za cały egzamin oraz za poszczególne jego części
oceny od A do C (A to najwyższa ocena, C to najwyższa zdająca ocena)

poziomu w skali CEFR


Biznesowe certyfikaty językowe od ETS

ETS czyli Educational Testing Service to amerykańska instytucja przeprowadzająca egzaminy językowe.

TOEIC to egzamin, który ocenia poziom zaawansowania języka. Oznacza to, że chętni na każdym stopniu nauki podchodzą do tego samego egzaminu, a jego wynikiem jest stopień znajomości angielskiego egzaminowanego.


Po co nam biznesowe certyfikaty językowe?

Język angielski jest jednym z najczęściej wymaganych języków na rynku pracy. Certyfikat biznesowy z angielskiego może być uzupełnieniem kwalifikacji zawodowych. Biznesowe certyfikaty językowe pomogą potwierdzić znajomość specjalistycznego angielskiego słownictwa dotyczącego biznesu.

Sprawdź jakie certyfikaty z języka angielskiego możesz uzyskać.

Rozpocznij kurs Business English na platformie ELLA

Add comment

angielski online

Subskrybuj | YouTube