Zacznij się uczyć angielskiego. Zobacz ofertę >
ELLA
znaki zodiaku po angielsku

Znaki zodiaku po angielsku

Znaki zodiaku po angielsku: wstęp

Znaki zodiaku po angielsku działają na takiej samej zasadzie jak zodiak polski. Istnieje dokładnie 12 znaków zodiaku, które są nam przypisane ze względu na dzień naszych urodzin (day of birth). Dzięki znakom zodiaku, można próbować przewidzieć (to predict) czyjeś cechy charakteru czy preferencje (preferences). Warto znać swój znak zodiaku, aby móc wybrać odpowiedni horoskop.

Aquarius – Wodnik
Pisces – Ryby
Aries – Baran
Taurus – Byk
Gemini – Bliźnięta
Cancer – Rak
Leo – Lew
Virgo – Panna
Libra – Waga
Scorpio – Skorpion
Sagittarius – Strzelec

Capricorn – Koziorożec


Znaki zodiaku po angielsku: historia

Skąd się wzięły znaki zodiaku? Odpowiedź jest prosta – z astronomii (astronomy). Zodiak to pas na sferze niebieskiej, po którym w ciągu roku porusza się Słońce. W starożytności został on podzielony na 12 części – znaków. Stworzenie znaków zodiaku jest przypisywane Babilończykom, ale tak naprawdę to Grecy ukształtowali je w znaną nam dzisiaj wersję.

Czy wiesz, że?

Słowo zodiak pochodzi z języka starogreckiego i oznacza „krąg zwierząt” (circle of animals).

Aquarius – Wodnik

Pochodzenie nazwy „wodnik” jest wiązane z Ganimedesem, przystojnym księciem (prince), którego porwał (to kidnap) Zeus. Zeus zrobił z niego nosiciela czar (cupbearer) dla bogów, czyli osobę która nalewała do boskich kielichów nektar (nectar). Ganimedes był życzliwym młodzieńcem więc kiedy zobaczył, że ludzie na ziemi nie mają wody, poprosił Zeusa aby pozwolił mu im pomóc. Z jego pozwoleniem zesłał na ziemię deszcz i zaspokoił ich pragnienie.

Pisces – Ryby

„Ryby” reprezentują Wenus i jej syna Kupidyna (Cupid), którzy zostali zamienieni w ryby przez nimfy wodne (water nymphs). Po wojnie z Tytanami, Gaja wysłała Tyfona aby zniszczył olimpijskich bogów. Transformacja w ryby uratowała ich przed zagładą.

Aries – Baran

Ten znak zodiaku jest nazwany na cześć barana o złotym runie (golden fleece). Został on wysłany przez bogów (the gods) na ratunek dwójce dzieci, które miały zostać złożone w ofierze. Baran zabrał je na swój grzbiet i odleciał.

Taurus – Byk

Pochodzenie nazwy „Byk” jest wiązane z dwiema historiami. Pierwsza to mit o Tezeuszu i Minotaurze, pół-byku i pół-człowieku który żył w labiryncie (labyrinth). Druga historia opowiada o Zeusie, który zakochał się w księżniczce Europie, a następnie ją porwał. Bóg piorunów (the thunder god) zamienił się w białego byka (a white bull) i pod tą postacią podszedł do księżniczki Europy, a gdy ta go dosiadła – uprowadził ją na Kretę.

Gemini – Bliźnięta

Bliźnięta to nawiązanie do historii dwóch braci – Kastora i Polluxa. Jeden z nich był śmiertelnikiem (a mortal), a drugi był nieśmiertelny (immortal). Bracia bardzo się kochali, dlatego gdy Kastor umarł Polux poprosił Zeusa aby mógł podzielić się z nim swoim nieśmiertelnym życiem (immortal life).

Cancer – Rak

Rak był małym bohaterem mitu o 12 pracach Herkulesa (Hercules), a dokładniej jego walki z Hydrą. Hera wysłała raka, aby pomógł potworowi w walce z herosem (hero). Rak uszczypnął (to pinch) Herkulesa w stopę, a Herkules wtedy na niego nadepnął.

Leo – Lew

Lew został nazwany tak na cześć bestii, którą miał zabić Herkules w trakcie wykonywania swoich dwunastu prac. Lwa nemejskiego (Nemean Lion) nie można było pokonać z powodu jego odpornej na wszystko skóry (impenetrable skin), której nie można było przebić ani kamieniem, ani brązem ani żelazem. W końcu Herkules znalazł sposób na zabicie bestii, a jej skórę zdjął i używał jako pancerza (armour).

Virgo – Panna

Nie mamy pewności od którego mitu pochodzi nazwa „panna”. Najczęściej jest kojarzona z boginią urodzaju (goddess of the harvest) Demeter i jej córką Persefoną, która musiała poślubić władcę podziemi (the god of the underworld), Hadesa. Albo z bardzo smutną historią Erigony, jej ojca i psa. Erigona zabiła się z powodu śmierci ojca, a jej pies zdechł z tęsknoty za właścicielką. W wyniku tej tragedii, Dionizos ukarał Ateny za ich śmierć, sprawiając że wszystkie ateńskie panny umierały w ten sam sposób co Erigona.

Znaki zodiaku po angielsku: przestępstwa

Czy znak zodiaku naprawdę może określić zachowanie? Podczas analizy statystyk można znaleźć pewne prawidłowości:

Raki są najczęściej aresztowanym (arrested) znakiem i to za najpoważniejsze przestępstwa;
Lwy mają największe szanse na bycie złapanym na przekraczaniu prędkości (speeding);
Ryby i Bliźnięta to najczęściej spotykane znaki wśród seryjnych morderców (serial killers);
Ryby są znakiem, który najprawdopodobniej przejedzie na czerwonym świetle (run a red light);

Bliźnięta są najczęściej aresztowani za oszustwa (fraud) lub kradzież (stealing).

Dowiedz się więcej o przestępstwach i przestępcach z naszego wpisu.

Libra – Waga

Pochodzenie „wagi” jest przypisywane greckiej bogini sprawiedliwości (the Greek goddess of justice), Dike. Jej zadaniem było ważenie ludzkich dusz (souls) po ich śmierci na moralnej wadze. Te, które były uczciwe były nagradzane (rewarded), a te, które były nieuczciwe (dishonest) były karane (punished).

Scorpio – Skorpion

Skorpion nawiązuje do mitu o Orionie. Jest wiele wersji tego mitu, ale są trzy kwestie, które się powtarzają. Orion jest myśliwym (a hunter), budzi gniew bogów i umiera od ukąszenia przez jadowitego skorpiona (a venomous scorpion).

Sagittarius – Strzelec

Pochodzenie „strzelca” jest łączone z historią centaura (centaur) Chirona. Był on pół-koniem, pół-człowiekiem – nauczycielem wielu znanych herosów. Przez przypadek został postrzelony zatrutą strzałą (a poisoned arrow) przez Herkulesa, który gonił inne centaury – złodziei jego wina.

Capricorn – Koziorożec

Koziorożec jest wiązany z dwoma bogami. Pierwszym bogiem jest Zeus i historia jego narodzin (birth). Matka Zeusa chcąc ukryć go przed ojcem zostawiła go pod opieką kozy (a goat). Drugi bóg z którym kojarzymy koziorożca to Pan – opiekun lasów i dzikiej przyrody, który urodził się pół-człowiekiem i pół-zwierzęciem (half-man and half-animal). Miał twarz i tułów mężczyzny oraz kozie nogi, ogon i rogi.

Znaki zodiaku po angielsku: wygląd

Czy znak zodiaku wpływa na wygląd? Są pewne prawidłowości:

Wagi są znakiem piękna, dlatego często mają dołeczki w policzkach (dimples);
częstą cechą występującą u Skorpionów jest wdowi szpic (widow’s peak);
największe szanse, aby długo wyglądać młodo (to look young) mają Koziorożce;
Lwy jak to lwy, często są znane ze swoich godnych uwagi grzyw (a mane);
Strzelce są kojarzone z długimi nogami (long legs);

Barany często mają bliznę (a scar) na czole lub twarzy.

Sprawdź jak można opisać czyjś wygląd we wpisie opis osoby po angielsku.


znaki zodiaku po angielsku

Znaki zodiaku po angielsku: daty

Każdy znak zodiaku jest przypisany do stałego okresu, który trwa około miesiąca. Aby poznać swój znak wystarczy sprawdzić swoją datę urodzenia na liście poniżej.

January 20 – February 18 – Aquarius – Wodnik
February 19 – March 20 – Pisces – Ryby
March 21 – April 19 – Aries – Baran
April 20 – May 20 – Taurus – Byk
May 21 – June 20 – Gemini – Bliźnięta
June 21 – July 22 – Cancer – Rak
July 23 – August 22 – Leo – Lew
August 23 – September 22 – Virgo – Panna
September 23 – October 22 – Libra – Waga
October 23 – November 21 – Scorpio – Skorpion
November 22 – December 21 – Sagittarius – Strzelec

December 22 – January 19 – Capricorn – Koziorożec

Znaki zodiaku po angielsku: nazwy łacińskie

Nazwy znaków zodiaków po angielsku nie są angielskimi słowami – pochodzą z łaciny! Ale jakby brzmiały znaki zodiaku po angielsku gdyby były… po angielsku?! Możemy to sprawdzić tłumacząc polskie nazwy na angielski.

Wodnik – Water Bearer
Ryby – Fish
Baran – Ram
Byk – Bull
Bliźnięta – Twins
Rak – Crab
Lew – Lion
Panna – Maiden
Waga – Scales
Skorpion – Scorpion
Strzelec – Shooter
Koziorożec – Ibex/Goat

znaki zodiaku po angielsku

Znaki zodiaku po angielsku: żywioły

Znaki zodiaku dzielimy na cztery żywioły: powietrze (air), ogień (fire), woda (water) i ziemia (earth). Każda grupa jest inna i ma typowe dla siebie cechy charakteru (personality traits). A więc który znak jest narwany, a który twardo stąpa po ziemi?

Wodne znaki zodiaku

Woda może być odświeżająca, ale potrafi też wyrządzić wiele szkód. Jest zmienna i potrafi dopasować się do każdego pojemnika. Łatwo dogadać się z osobami z żywiołu wody, ale to nie znaczy, że podzielą się one wszystkimi swoimi tajemnicami (secrets).

Cancer
Scorpio

Pisces

Wodne znaki (water signs) są życzliwe (kind), empatyczne (empathetic) i intuicyjne (intuitive). Ale są też emocjonalne (emotional) i wrażliwe (sensitive).

Ogniste znaki zodiaku

Ogień daje ciepło, ale potrafi doprowadzić do zguby. Z małego płomyczka (a small flame) może zmienić się w pożar. Dlatego z osobami spod znaku ognia należy obchodzić się ostrożnie.

Aries
Leo

Sagittarius

Znaki ognia (fire signs) są entuzjastyczne (enthusiastic), namiętne (passionate) i dynamiczne (dynamic). Ale są też impulsywne (hot-headed) i kapryśne (temperamental).

Znaki zodiaku po angielsku: pomyślność

Sukces zapisany w gwiazdach? Wygląda na to, że niektóre znaki zodiaku mają większe szanse na powodzenie niż inne:

wśród najlepszych sportowców (top athletes) jest najwięcej Wodników;
Byki zwykle są dobre z pieniędzmi (money);
Rybom szczęście (luck) przynosi liczba siedem;
Lwy uchodzą za najlepszych sprzedawców (salespeople);
największe szanse na sławę (fame) mają Strzelce;
wśród miliarderów (billionaires) najwięcej jest Byków;
Panny są najczęściej najlepszymi uczniami (students) w klasie;
Bliźnięta mają największe szanse na bycie zwycięzcami (winners) konkursów wiedzy, dlatego najwięcej jest Bliźniąt wśród laureatów Nagrody Nobla.

Ziemskie znaki zodiaku

Ziemia jest twarda i solidna – jest fundamentem. Jest żyzna (fertile) i umożliwia rozwój (development). Ale nie można się spodziewać, że znaki ziemi w jakikolwiek sposób się zmienią – nie przepadają za zmianami.

Taurus
Virgo

Capricorn

Znaki ziemi (earth signs) są stabilne (stable), niezawodne (reliable) i praktyczne (practical). Ale są też materialistyczne (materialistic) i zaborcze (possessive).

Powietrzne znaki zodiaku

Powietrza nie można zobaczyć (to see) ani dotknąć (to touch). Nigdy nie wiadomo dokąd zmierza i nie można utrzymać powietrza w miejscu. Osoby z żywiołu powietrza należy traktować jak przygodę (an adventure), bo inne znaki za nimi nie nadążają (can’t keep up).

Gemini
Libra

Aquarius

Znaki powietrza (air signs) są wolne (free), inteligentne (clever) i komunikatywne (communicative). Ale są też nieprzewidywalne (unpredictable) i ekscentryczne (eccentric).


znaki zodiaku po angielsku

Znaki zodiaku po angielsku: przydatne słownictwo

Znamy już nazwy znaków zodiaku po angielsku. Jakie jeszcze zwroty przydadzą nam się w tematyce znaków zodiaku?

an astrological sign = a star sign = a zodiac sign – znak zodiaku
astrology – astrologia
a daily horoscope – horoskop dzienny
divination – wróżenie, przepowiadanie przyszłości
fortune-telling – wróżenie
a personality trait – cecha charakteru
planet positions – układ planet
an omen – wróżba
a weekly horoscope – horoskop tygodniowy
a yearly horoscope – horoskop roczny
a fortune teller – wróżbita

a psychic – medium

to foresee the future – przewidywać przyszłość
to tell somebody’s fortune – przepowiadać komuś przyszłość
to make a prediction – przewidywać
to tell the future – przepowiadać przyszłość
to foretell future events – przepowiadać przyszłe wydarzenia
to predict the future – przewidzieć przyszłość
to predict something – przewidzieć coś

to see the future – widzieć przyszłość

What does your future hold? – Co przyniesie twoja przyszłość?

Znaki zodiaku po angielsku: planety

Horoskop jest często tworzony na podstawie położenia planet. W układzie słonecznym (solar system) jest osiem planet. Wymieńmy je w kolejności pierwszej od słońca:

Mercury – Merkury
Venus – Wenus
Earth – Ziemia
Mars – Mars
Jupiter – Jowisz
Saturn – Saturn
Uranus – Uran
Neptune – Neptun

znaki zodiaku po angielsku

Znaki zodiaku po angielsku: wróżby

Większość z nas chciałaby wiedzieć co przyniesie nam los. Czytanie horoskopu to tylko jeden ze sposobów na poznanie przyszłości. Zapoznajmy się ze sposobami przepowiadania przyszłości, narzędziami do wróżenia i samymi wróżbitami.

carromancy (ceromancy) – Ceromancja, lanie wosku
cartomancy – wróżenie z kart
clairvoyant – jasnowidz
a crystal ball – szklana kula
a crystal ball reading – wróżenie z kryształowej kuli
dowsing – różdżkarstwo
a fortune cookie – ciasteczko z wróżbą
a fortune teller – wróżbita, wróżbiarka
a gypsy – Cygan/ka
interpreting dreams – interpretowanie snów
mind-reading – czytanie w myślach, telepatia
a mind-reader – telepata
numerology – numerologia
an oracle – wyrocznia
palmistry – czytanie z dłoni
a prophecy – proroctwo
second sight – jasnowidzenie, dosł. „drugi wzrok”
tarot cards – karty do tarota

reading tea leaves – wróżenie z fusów

Znaki zodiaku po angielsku: nietypowa wróżba

Jedną z bardziej niezwykłych i zadziwiających metod wróżenia jest rumpologia, czyli wróżenie z pośladków. Na podstawie wyglądu pośladków rumpolog może określić jaki dana osoba ma charakter oraz przepowiedzieć jej przyszłość. W Stanach Zjednoczonych ten sposób wróżenia spopularyzowała Jackie Stallone, matka aktora Sylwestra Stallone’a.


znaki zodiaku po angielsku

Znaki zodiaku po angielsku: mój horoskop

Try to get up a little earlier than usual. You will become more productive and achieve a lot more. Lucrative deals are on the way. You’re entering a new cycle, which will bring you prosperity. This in turn, will boost your self-esteem. Since April Jupiter has been retrograde, so you may have the sense that you’ve been putting your life on hold. This will change. Make sure you take advantage of the opportunities that come your way. When making decisions, follow your heart. As Mars and Venus ingress from Leo to Virgo on August 23, put your passion and creativity to work. Take a critical look at what you’ve achieved by the end of the month.

Spróbuj wstać trochę wcześniej niż zwykle. Będziesz bardziej produktywny i osiągniesz o wiele więcej. Dochodowe interesy są na twojej drodze. Wchodzisz w nowy cykl, który przyniesie Ci powodzenie. A to z kolei wzmocni Twoje poczucie własnej wartości. Od kwietnia Jupiter znajduje się w retrogradacji więc możesz mieć wrażenie, że twoje życie było na wstrzymaniu. To się zmieni. Pamiętaj, aby wykorzystać okazje, które Ci się nadarzą. Przy podejmowaniu decyzji idź za głosem serca. Kiedy 23 sierpnia Mars i Wenus przejdą z Lwa na Pannę, wykorzystaj swoją pasję i kreatywność. Przyjrzyj się krytycznie temu, co osiągniesz do końca miesiąca.

The Chinese Zodiac

Chinese Zodiac signs differ from those known in the western world. The biggest difference is that Chinese zodiac signs are assigned to a year, as opposed to a month. Each zodiac animal comes around about every 12 years. The Chinese zodiac, also known as Sheng Xiao is based on a 12 year cycle. There are twelve animal signs which are: rat, ox, tiger, rabbit, dragon, snake, horse, goat, monkey, rooster, dog, pig. For example. 2019 is the year of the Pig. It starts on February 5, 2019 and ends on January 24, 2020. The next year, 2020, will be the year of the Dog. The Chinese use a lunisolar calendar to determine important dates, such as the Chinese New Year.

The story behind Chinese zodiac signs is that apparently Buddha called on all the animals to help mankind and only 12 responded. That’s why they were placed in the zodiac eternity. Every animal reveals different character traits.

Chińskie znaki zodiaku różnią się od tych znanych w zachodnim świecie. Największą różnicą jest to, że chińskie znaki zodiaku są przydzielone do lat, a nie do miesięcy. Każde zodiakalne zwierzę wraca co 12 lat. Chiński zodiak, znany również jako Sheng Xiao bazuje na 12 letnim cyklu. Dwanaście zwierzęcych znaków to: szczur, byk, tygrys, królik, smok, wąż, koń, koza, małpa, kogut, pies, świnia. Na przykład 2019 to rok świni. Zaczyna się 5 lutego 2019, a kończy się 24 stycznia 2020. Następny rok, 2020 to będzie rok psa. Chińczycy używają księżycowo-słonecznego kalendarza do określania ważnych dat takich jak Chiński Nowy Rok.

Historia powstania chińskich znaków zodiaku jest taka, że podobno Buddha wezwał wszystkie zwierzęta do pomocy ludzkości, ale tylko 12 odpowiedziało. Dlatego zostały umieszczone na wieczność w zodiaku. Każde zwierzę ujawnia inne cechy charakteru.

The Rat

Charming, generous and sociable. Rats are very comfortable working with people and being in public, also in the public eye. Rats are creative and usually quite smart. They pay attention to details, never miss a good opportunity, but they sometimes don’t respect boundaries. Rats are passionate and honest in their feelings. They can be judgemental and become greedy, as they are motivated by money.

Czarujące, hojne i towarzyskie. Szczury czują się bardzo komfortowo pracując z ludźmi i przebywając z ludźmi, a także będąc osobami publicznymi. Szczury są kreatywne oraz zwykle bardzo mądre. Zwracają uwagę na szczegóły, nigdy nie przepuszczają okazji ale czasami nie szanują granic. Szczury są namiętne i uczciwe w swoich uczuciach. Mogą być krytyczne oraz mogą stać się chciwe, bo są motywowane przez pieniądze.

The Ox

Oxen are mostly loners, not very fond of social gatherings. What’s important for the Oxen? Family values and morals. Oxen are quite laid back, not too adventurous. Not a romantic, but very faithful. They are good leaders and loyal friends but can be very stubborn.

Byki są samotnikami, niezbyt lubiącymi spotkania towarzyskie. Co jest ważne dla Byków? Wartości rodzinne i moralne. Byki są raczej wyluzowane, nie za bardzo żądne przygód. Nie romantycy, ale bardzo wierni. Są dobrymi przywódcami i lojalnymi przyjaciółmi. Potrafią być bardzo uparte.

The Tiger

Tigers are strong and courageous. They appreciate freedom and like to dominate, to feel more powerful. Tigers always like to take up new challenges.

Tygrysy są silne i odważne. Doceniają wolność oraz lubią dominować i czuć się bardziej potężne. Zawsze lubią podejmować nowe wyzwania.

The Rabbit

Diplomatic, gentle, emotional and sentimental. Rabbits enjoy being in the company of family and friends. They are very sensitive and can be hurt rather easily.

Dyplomatyczne, łagodne, uczuciowe i sentymentalne. Króliki lubią być w towarzystwie rodziny i przyjaciół. Są bardzo wrażliwe i łatwo mogą zostać zranione.

The Dragon

Dragons are proud, assertive, intelligent, strong but also pushy, impulsive, intolerant. They attract attention everywhere they go. They are dedicated workers and companions. They are also natural born leaders as they enjoy giving orders. They will do anything necessary to be on the top.

Smoki są dumne, stanowcze, inteligentne, silne ale również natrętne, impulsywne, nietolerancyjne. Przyciągają uwagę gdziekolwiek nie pójdą. Są oddanymi pracownikami i towarzyszami. Są urodzonymi liderami, bo lubią wydawać rozkazy. Zrobią wszystko, aby być na szczycie.

The Snake

They definitely know what they want and when they want it. Snakes do things at their own pace. They like to try new things. Elegant, refined, passionate, sleek, sexy but also jealous and possessive.

Niewątpliwie wiedzą czego chcą i kiedy tego chcą. Wężę działają w swoim własnym tempie. Lubią próbować nowe rzeczy. Eleganckie, wyrafinowane, namiętne, gładkie, ale również zazdrosne i zaborcze.

Znaki zodiaku po angielsku: małżeństwo

Chińskie znaki zodiaku często są używane podczas podejmowania decyzji o zawarciu małżeństwa. Jest to spowodowane tym, że niektórzy Chińczycy wierzą, że można ocenić kompatybilność (compatibility) pary ze względu na ich znak zodiaku. Na przykład Wąż najlepiej dogaduje się z Bykiem i Kogutem, a najgorzej z Tygrysem i Świnią.

The Horse

Straightforward, honest but sometimes also shy. They seek the challenge and strive for success. Horses appreciate freedom.

Prostolinijne, uczciwe, ale czasami także nieśmiałe. Szukają wyzwań i dążą do sukcesu. Konie doceniają wolność.

The Sheep (Goat)

Sheep don’t like to be rushed, they prefer to do things at their own pace. They love nature and art. Sheep appreciate stability and need lots of love and support from friends and family.

Owce nie lubią być poganiane, lubią działać w ich własnym tempie. Kochają naturę i sztukę. Owce doceniają stabilność i potrzebują dużo miłości i wsparcia od przyjaciół i rodziny.

The Monkey

Witty, clever, inventive, crafty. lively. They need freedom. They are energetic and upbeat but sometimes lack self-control. Monkeys don’t do well in long-term relationships.

Błyskotliwe, sprytne, pomysłowe, zręczne, pełne życia. Potrzebują wolności. Są energiczne i optymistyczne, ale czasami brakuje im samokontroli. Małpy nie radzą sobie w długoterminowych związkach.

The Rooster

Roosters are practical, resourceful, observant, analytical, straightforward, neat. They enjoy social gatherings and being the center of attraction. Roosters are dedicated to their partners and make great parents.

Koguty są praktyczne, pomysłowe, spostrzegawcze, analityczne, prostolinijne, schudne. Lubią spotkania towarzyskie i bycie w centrum zainteresowania. Koguty są oddane swoim partnerom i są dobrymi rodzicami.

The Dog

Happy, cheerful, dedicated and honest. They are also prone to mood swings and can be overly sensitive. Dogs are very successful entrepreneurs but have trouble making friends.

Szczęśliwe, radosne, oddane i uczciwe. Mają również skłonność do huśtawki nastrojów i mogą być nadwrażliwe. Psy są odnoszącymi sukcesy przedsiębiorcami, ale mają problemy z zawieraniem przyjaźni.

The Pig

Honest, kind, generous, steady, patient and funny. They enjoy staying at home and organizing family life. Pigs are also trustworthy and warm, so they make great friends. They are perfectionists, which makes them come off at snobbish at times.

Uczciwe, życzliwe, szczodre, stałe, cierpliwe i zabawne. Lubią zostawać w domu i organizować życie rodzinne. Świnie są również godne zaufania i ciepłe więc są dobrymi przyjaciółmi. Są perfekcjonistami, co sprawia że czasami wydają się pretensjonalni.

Czy wiesz, że mamy kanał na Youtubie?
Sprawdź nasze filmy!

ZASUBSKRYBUJ TERAZ