Zacznij się uczyć angielskiego. Zobacz ofertę >
ELLA
seriale medyczne w języku angielskim

10 seriali medycznych do nauki medycznego angielskiego

Seriale medyczne do nauki medycznego angielskiego

Kursy takie jak Medical English na platformie ELLA do nauki medycznego angielskiego to z pewnością podstawa przy uczeniu się wyrażeń z dziedziny medycyny. Jednak, warto również wspomóc się innymi materiałami, przykładowo serialami medycznymi. Seriale medyczne nie tylko nas wciągają, ale także są świetnym źródłem do nauki specjalistycznego żargonu i realiów środowiska medycznego za granicą. Od terminologii związanej z chirurgią, przez dialogi prowadzone w izbie przyjęć, po etyczne dylematy i wyzwania związane z praktyką medyczną — seriale medyczne są prawdziwą kopalnią wiedzy dla każdego, kto chce zrozumieć świat medycyny… i jednocześnie doskonalić swoje umiejętności językowe. Przedstawiamy, 10 (naszym zdaniem) najciekawszych seriali, z których warto uczyć się medycznego angielskiego.

Chirurdzy (Grey’s Anatomy)

Dramat, który śledzi karierę rezydentów chirurgicznych, lekarzy oraz ich mentorów w szpitalu Grey Sloan Memorial Hospital.

Ostry dyżur (ER)

Długo emitowany dramat medyczny oferujący surowy obraz życia w izbie przyjęć szpitala County General w Chicago. Serial zdobył liczne nagrody i był niezwykle popularny.

Dr House (House, M.D.)

Dr Gregory House, nietypowy i misantropijny medyczny geniusz, prowadzi zespół diagnostów w szpitalu w New Jersey. Jest znany z surowego podejścia do diagnostyki i złożonych przypadków.

Dobry Doktor (The Good Doctor)

Serial koncentruje się na Dr Shaunie Murphy, rezydencie chirurgicznym z autyzmem i zespołem sawanta, w prestiżowym szpitalu w San Jose.

Bez skazy (Private Practice)

Spin-off „Chirurgów”, który śledzi Dr Addison Montgomery po jej przeprowadzce z Seattle do Los Angeles, gdzie dołącza do prywatnej praktyki medycznej.

Nauka angielskiego z serialami

Jeśli nie interesują cię seriale medyczne, to mamy również bardziej różnorodną tematycznie listę 15 najlepszych seriali do nauki angielskiego.

Hoży doktorzy (Scrubs)

Komiczny obraz życia lekarzy pracujących w szpitalu szkoleniowym Sacred Heart. Znany z lekkiego podejścia do trudnych medycznych i moralnych kwestii.

Chicago Med

Ten medyczny dramat koncentruje się na izbie przyjęć w Gaffney Chicago Medical Center.

The Resident

Serial medyczny śledzi życie i obowiązki pracowników w Chastain Park Memorial Hospital, jednocześnie zagłębiając się w biurokratyczne praktyki w branży szpitalnej.

New Amsterdam

Oparty na książce „Dwunastu pacjentów: życie i śmierć w Bellevue Hospital”, serial śledzi Dr Maxa Goodwina, który staje się dyrektorem medycznym jednego z najstarszych publicznych szpitali w Stanach Zjednoczonych i dąży do jego reformy.

Code Black

Umieszczony w przepełnionej i niedołężnej izbie przyjęć w Los Angeles, serial śledzi rezydentów i ich przełożonych, którzy zajmują się złożonymi przypadkami w warunkach dużego stresu.

Seriale medyczne to naprawdę przyjemny sposób poznawania medycznego angielskiego, ale jak je oglądać aby czerpać z tego doświadczenia jak najwięcej? Przede wszystkim trzeba oglądać te seriale po angielsku, dzięki czemu można poznać nowe słówka a także osłuchać się z językiem. Początkujący mogą oglądać seriale z polskimi napisami, ale z czasem powinni dążyć do pozbycia się podpowiedzi i włączenia napisów angielskich. A ostateczny cel to oglądanie seriali bez żadnych napisów, tylko opierając się na swojej umiejętności słuchania i rozumienia mówionego języka.

Twój kurs angielskiego medycznego na platformie ELLA

angielski online

Subskrybuj | YouTube