Zacznij się uczyć angielskiego. Zobacz ofertę >
ELLA
samouczek języka angielskiego angielski na komputerze

Samouczek języka angielskiego: jak wybrać najlepszy?

Samouczek języka angielskiego

Samouczek języka angielskiego to jedna z najtańszych metod nauki języka – nic dziwnego więc, że samouczki cieszą się sporą popularnością. Jednak nie są też bez wad! Istnieje wiele materiałów w internecie, dzięki którym możemy uczyć się języka, więc jak mamy wybrać najlepszy?

1. Jakość materiałów

Sprawdzony samouczek języka angielskiego przyniesie nam więcej korzyści niż zbiór przypadkowych materiałów – niezależnie od tego jak wysokiej jakości one będą. To wszystko dlatego, że kolejność nauki poszczególnych zagadnień ma spore znaczenie. W systemach przeznaczonych do samodzielnej nauki języka angielskiego kolejność wprowadzania zagadnień jest ściśle ustalona. Ponadto, losowe materiały do nauki angielskiego znalezione w internecie mogą zawierać błędy – chociażby literówki. Podczas samodzielnej nauki angielskiego potrzebujemy sprawdzonych rozwiązań, które zostały zweryfikowane i nie zawierają błędów, abyśmy nie nauczyli się czegoś z błędem.

2. Interaktywne ćwiczenia

Czasy papierowych samouczków już chyba dawno minęły. Nawet książki, które kiedyś były tylko w wersji papierowej, teraz mają swoje elektroniczne odpowiedniki. Przy samouczku języka angielskiego najważniejsza jest wygoda. Interaktywne kursy online znacznie ułatwiają nam naukę. Dzięki interaktywnym ćwiczeniom, możemy od razu po uzupełnieniu ćwiczenia otrzymać informację, czy zrobiliśmy dane ćwiczenie dobrze czy źle. Nie musimy po wypełnieniu ćwiczenia szukać odpowiedzi z tyłu książki. Dodatkowo, interaktywny samouczek języka angielskiego pozwala na odtwarzanie dźwięków bezpośrednio z programu, dzięki czemu nie musimy szukać nagrań na płycie dołączonej do papierowych samouczków.

Ponadto, samouczki języka angielskiego online pozwalają nam uczyć się kiedy tylko chcemy i gdzie tylko chcemy. To niezmiernie wygodne rozwiązanie dla osób w ciągłym biegu, lub podróżujących często.

3. Proste tłumaczenie gramatyki

Dziedzina, która potrafi spędzać sen z powiek to gramatyka. To chyba największy problem samouczków języka angielskiego – skomplikowane wyjaśnienia gramatyki angielskiej. Z tego też powodu, wiele osób rezygnuje z samouczków i samodzielnej nauki – nie są w stanie sobie poradzić z gramatyką. Na szczęście, wiele samouczków oferuje proste tłumaczenia gramatyki, również obrazkowo. Ma to sens, gdyż większość z nas jest jednak wzrokowcami, a sympatyczne grafiki zdecydowanie ułatwiają, jak również zachęcają do dalszej nauki.

Jak rozpoznać efektowny elearning?

Samouczek języka angielskiego powinien nie tylko zawierać dobry materiał dydaktyczny, ale również powinien potrafić przekazać go w skuteczny sposób. Dowiedz się więcej o tym jaki elearning jest skuteczny z naszego bloga.

4. Elementy motywacyjne

Oprócz gramatyki, brak motywacji to najczęstszy problem w przypadku korzystania z samouczka języka angielskiego. Jednak jest na to rozwiązanie! Platformy takie jak ELLA dbają o to, aby dostarczyć kursantom dodatkowej motywacji do nauki. Elementy rozrywkowe jak i przypomnienia na platformie sprawiają, że nauka angielskiego staje się zabawą i czystą przyjemnością. Motywacja to klucz do skutecznej nauki języka angielskiego!

5. Prosta obsługa programu

Jeśli zdecydujemy się na samouczek języka angielskiego online warto zwrócić uwagę na prostotę obsługi. Najlepiej, abyśmy mieli dostęp do kursu po jednym kliknięciu. Jeśli samouczek języka angielskiego to tylko zbiór materiałów nieułożonych w sensowną całość – wówczas trudniej będzie nam się czegokolwiek nauczyć.

A Ty? Z jakiego samouczka języka angielskiego korzystasz?

Rozpocznij kurs angielskiego online na platformie ELLA

Ewa Andrukiewicz

English language expert 🚀Nauczanie języka angielskiego to moja pasja. Pomogę bezproblemowo wdrożyć platformę elearningową do nauki angielskiego ELLA do każdej organizacji. 🔥

Add comment

angielski online

Subskrybuj | YouTube