Zacznij się uczyć angielskiego. Zobacz ofertę >
ELLA
nauka przez internet

Nauka przez internet czyli angielski w wersji online

Nauka przez internet – początki

Nauka przez internet to obecnie jeden z najpopularniejszych sposobów na uczenie się nie tylko języka angielskiego czy innego języka, ale także innych przedmiotów. Szkoły językowe coraz częściej oferują możliwość nauki przez internet przy pomocy systemów elearningowych.

Jeszcze 30 lat temu nikt by nie pomyślał, że rozwój technologii doprowadzi nas do utworzenia tak zaawansowanych systemów z jakich obecnie korzystamy na co dzień. Gdy w 2007 roku Apple wypuścił pierwszego iPhone’a nastąpił gwałtowny przyrost możliwości edukacyjnych online. Nauka przez internet zaczęła cieszyć się coraz większą popularnością, a dziś jest już po prostu powszechna.

Internet to nieograniczony wręcz zasób materiałów, z których możemy przyswajać nową wiedzę z niemal każdej dziedziny – również języków obcych. Jednak decydując się na naukę przez internet musimy pamiętać o weryfikacji materiałów z których korzystamy. Nikt nie kontroluje tego, co jest wrzucane do sieci, dlatego decydując się na naukę przez internet lepiej wybrać sprawdzony system ze zweryfikowanymi materiałami.

Materiały dydaktyczne

Książki do nauki języka angielskiego mogą w pełni nie pokrywać podstawy programowej. A według badań, nauczyciele w szkole najczęściej korzystają z podręcznika i nagrań audio do niego dołączonych i rzadko wykorzystują inne materiały (nagrania video, materiały autentyczne etc.).

Nauka przez internet przy pomocy elearningu zdobywa coraz większą popularność. Wiele szkół i uniwersytetów uruchamia kolejne kursy, które mogą w pełni zastąpić kursy stacjonarne lub je wspierać. Przede wszystkim dzięki niskim kosztom nauka angielskiego przez internet staje się dostępna dla każdego.

Nauka przez internet jest niezmiernie wygodna. Nie musimy nawet wychodzić z domu – wszystko jest dostępne od ręki, wystarczy tylko uruchomić komputer. Nie musimy również poświęcać czasu na dojazdy, które potrafią nam zabrać sporą część dnia zwłaszcza w korkach. A nasz czas jest największą wartością. Ponadto, dostęp do zaawansowanych narzędzi do nauki przez internet mamy za pomocą smartfone’a czy też tabletu. Krótko mówiąc, możemy uczyć się kiedy tylko chcemy i gdzie tylko chcemy – byle byśmy mieli dostęp do internetu.

Nauka przez internet to również bardzo ekonomiczny sposób na naukę języka angielskiego. Koszt miesięcznego dostępu do kursu potrafi być wielokrotnie niższy niż koszt uczęszczania na kurs stacjonarny prowadzony przez lektora. To dla niektórych jedna z największych zalet nauki przez internet.

Dotychczas, wadą nauki przez internet był ograniczony kontakt z innymi osobami uczącymi się języka, ale teraz dzięki rozwojowi mediów społecznościowych i samych systemów elearningowych, możemy być w stałym kontakcie z innymi. Pamiętajmy również, że nauka przez internet nie musi oznaczać korzystanie z samouczka – możemy również uczyć się przez internet z lektorem i odbywać indywidualne bądź nawet grupowe zajęcia.


nauka przez internet

Nauka przez internet – czy warto?

Nauka przez internet daje nam nieograniczone niemal możliwości, przez co oczywiście, że warto skorzystać z wszelkich systemów elearningowych i innych samouczków do nauki języka angielskiego. Zwłaszcza, że kosztuje to bardzo niewiele.

Jaki samouczek jest najlepszy?

Internet oferuje wiele materiałów do nauki – jak więc wybrać te najlepsze? Zapoznaj się z artykułem samouczek języka angielskiego i dowiedz się na co zwracać uwagę przy wyborze aplikacji do nauki angielskiego.

Rozpocznij kurs angielskiego online na platformie ELLA

Add comment

angielski online

Subskrybuj | YouTube