Zacznij się uczyć angielskiego. Zobacz ofertę >
ELLA
najłatwiej się nauczyć języka

Jakiego języka najłatwiej się nauczyć Polakowi?

Jakiego języka najłatwiej się nauczyć Polakowi?

Najłatwiej nauczyć się języków z tej samej grupy językowej, dlatego Polakom najłatwiej będzie się nauczyć innych języków słowiańskich. Będą to takie języki jak: słowacki, czeski, ukraiński, białoruski, chorwacki, serbski, rosyjski, słoweński czy bułgarski.

Dlaczego łatwiej nauczyć się języków z tej samej grupy językowej? Wynika to z podobieństwa słownictwa i gramatyki. Podobieństwo słów może być tak bliskie, że czasami nawet bez znajomości języka można się porozumieć z osobami mówiącymi językiem z tej samej grupy językowej. Oczywiście w bardzo prostych i nieskomplikowanych sytuacjach – na przykład aby kupić coś w sklepie lub zamówić w restauracji.

Jakiego języka najłatwiej się nauczyć?

Generalnie za najłatwiejszy do nauczenia się język uznaje się język angielski. Łatwość w nauce języka angielskiego wynika z dość krótkich słów oraz niezbyt skomplikowanej gramatyki. Język angielski ma 12 czasów, ale znajomość tylko czterech z nich wystarczy, aby płynnie posługiwać się angielskim. Kolejnym ułatwieniem języka angielskiego jest jego wszechobecność. Obecnie około 30% osób na świecie posługuje się angielskim, dlatego jest on powszechnie używany w telewizji, w muzyce czy w internecie. Pozwala to osłuchać się z językiem, a dzięki temu nawet osoby które nie uczą się aktywnie języka są w stanie rozpoznać niektóre powszechnie stosowane słowa – na przykład love czy happy birthday.

Jaki język wybrać do nauki?

Oprócz języka angielskiego, który został uznany za najprostszy do nauki oraz języków z tej samej grupy językowej – jakich jeszcze języków łatwo się nauczyć? Po języku angielskim, hiszpański oraz włoski są językami uznawanymi za najprostsze do nauki. W języku hiszpańskim większość słów jest wymawiana tak samo jak się je zapisuje co ułatwia naukę. Język hiszpański ma również dość nieskomplikowaną gramatykę. Za nauką języka hiszpańskiego przemawia również jego popularność – jest on drugim na świecie najpowszechniej używanym językiem. Natomiast język włoski ma nieskomplikowaną gramatykę, a wymowa słów jest podobna do wymowy w języku polskim.

Rozpocznij kurs angielskiego online na platformie ELLA

angielski online

Subskrybuj | YouTube