Zacznij się uczyć angielskiego. Zobacz ofertę >
ELLA
Clubhouse

Jak wykorzystać Clubhouse do nauki angielskiego?

Nauka angielskiego z Clubhousem

Co to jest Clubhouse?

Clubhouse to nowy portal społecznościowy, który pozwala na prowadzenie rozmów głosowych z ludźmi z całego świata. Na portalu nie ma możliwości pisania wiadomości czy zamieszczania zdjęć. Jedyna forma komunikacji z innymi ludźmi odbywa się przez rozmowę na żywo. Aby dołączyć do rozmowy wystarczy wybrać pokój w którym odbywa się rozmowa na interesujący nas temat. Jednak nie możemy wejść do każdego pokoju, bo niektóre pokoje są dostępne tylko poprzez uzyskanie zaproszenia. To połączenie możliwości rozmowy z innym człowiekiem i ekskluzywności sprawia, że Clubhouse szybko zyskuje na popularności.

Angielski bez problemu kurs językowy ELLA

Jak wykorzystać Clubhouse do nauki angielskiego?

Większość osób uczących się angielskiego ma problemy z ćwiczeniem mówienia w języku angielskim. Jest to spowodowane tym, że trudno jest ćwiczyć mówienie samemu (choć nie niemożliwe – sprawdź 10 porad jak zacząć mówić po angielsku). A na zajęciach językowych zdarza się, że nie ma możliwości prowadzenia rozmów w języku angielskim, z powodu dużej ilości uczniów lub z powodu koncentracji lektorów na nauce gramatyki.

Najlepszym sposobem na ćwiczenie mówienia w języku angielskim jest osłuchanie się z angielskim oraz jak najczęstsze rozmawianie po angielsku. Korzystając z Clubhouse możemy doświadczyć obu tych rzeczy. Clubhouse oferuje nam wyjątkową możliwość, aby osłuchać się ze spontanicznym, mówionym angielskim. W Clubhousie możemy dołączyć do anglojęzycznego pokoju i wsłuchiwać się w rozmowę, bądź nawet w niej uczestniczyć. Wzięcie udziału w żywej rozmowie z osobami mówiącymi po angielsku może nam pomóc przełamać barierę językową w mówieniu. Aby zmotywować się do wzięcia udziału w rozmowie najlepiej wybrać sobie dziedzinę, która nas interesuje. Jeżeli przykładowo pasjonujemy się biznesem, to jest wiele grup na Clubhousie gdzie toczą się dyskusje o rozwijaniu i promowaniu działalności.

Jakie korzyści przynosi słuchanie osób rozmawiających po angielsku na Clubhousie?

Z Clubhousu korzystają native speakerzy języka angielskiego, jak i osoby dla których angielski jest drugim językiem. Ta różnorodność akcentów i biegłości językowej pozwala doświadczyć żywego angielskiego. Na zajęciach z angielskiego możemy usłyszeć lektorów mówiących wolno i wyraźnie, co może nam dać fałszywy obraz naszych zdolności rozumienia języka angielskiego. W rzeczywistości nikt tak nie mówi. Jak sami na pewno zdajemy sobie z tego sprawę – na co dzień zwykle mówimy szybko, niewyraźnie lub popełniając wpadki gramatycznie. Doświadczenie rozmowy lub nawet tylko wysłuchanie jak inni rozmawiają pozwoli nam ulepszyć naszą zdolność rozumienia ze słuchu.

Na aplikacji Clubhouse istnieją pokoje wymiany językowej, gdzie możemy uczyć innych jednocześnie ucząc się samemu. Jednak taka forma nauki bywa trudna, gdyż w takich pokojach często panuje chaos – zwłaszcza jeśli moderator nie trzyma ręki na pulsie. Dlatego też zdecydowanie lepiej jest dołączyć do anglojęzycznych pokoi i przysłuchiwać się prawdziwym native speakerom.

Jak założyć konto na Clubhousie?

Początki Clubhouse’a przypominają nieco początki samego Facebooka, który swoją działalność rozpoczynał jako serwis tylko i wyłącznie dla studentów elitarnego Harvardu, a następnie rozszerzył swoją działalność na inne elitarne uniwersytety w Stanach Zjednoczonych. Do Clubhouse’a można się dostać tylko otrzymawszy zaproszenie, a przeciętny użytkownik Clubhouse’a otrzymuje jedynie dwa zaproszenia. Dodatkowo, na ten moment Clubhouse jest dostępny tylko i wyłącznie dla użytkowników iPhone’a, więc tym trudniej z tej aplikacji skorzystać.

Jak ominąć zaproszenie?

Spróbujcie założyć konto na Clubhousie i udostępnijcie aplikacji listę swoich kontaktów. Prawdopodobnie zostaną oni zawiadomieni, że założyliście konto i będą mogli zaprosić was do aplikacji nawet jeśli już nie mają zaproszeń.

Rozpocznij kurs angielskiego online na platformie ELLA

angielski online

Subskrybuj | YouTube