Zacznij się uczyć angielskiego. Zobacz ofertę >
ELLA
uczenie się angielskiego na facebooku

Jak uczyć się angielskiego na Facebooku?

Jak uczyć się angielskiego na Facebooku?

Większość z nas ma konto na Facebooku. Regularnie przeglądamy statusy znajomych, dodajemy zdjęcia, piszemy komentarze. Mimo rosnącej popularności Instagrama, Facebook wciąż zdobywa nowych użytkowników. Nie jest to jednak platforma służąca wyłącznie do lajkowania postów. Możemy tu śledzić wiadomości, odkrywać nowe zespoły muzyczne, grać w gry, brać udział w debatach na różne tematy. Dlaczego by zatem nie wykorzystać Facebooka do nauki języka angielskiego? Podpowiadamy, jak to zrobić:

Facebook po angielsku

Pierwszy przydatny krok to zmiana języka Facebooka na angielski. Dzięki temu utrwalisz szereg prostych, ale jednocześnie bardzo praktycznych słówek: komentarz, zdjęcie profilowe, status aktualizacji… Ponieważ jesteś przyzwyczajony do ich używania, nie będzie Ci trudno zrozumieć znaczeń. Opanujesz je instynktownie bez konieczności nauki na pamięć.

Możesz też skorzystać z usługi VPN i zmienić lokalizację komputera lub telefonu na jeden z anglojęzycznych krajów. Wówczas wszystkie komentarze zostaną automatycznie przetłumaczone na angielski. Gdy będziesz czytać komentarze napisane po angielsku, będziesz miał kontakt z żywym językiem. Oczywiście niektóre wypowiedzi nie zawsze będą poprawne gramatycznie, jednak tak właśnie wygląda naturalna komunikacja w języku angielskim. Po zmianie lokalizacji uzyskasz również dostęp do nowych funkcji, które nie weszły jeszcze do Europy, bo wszelkie nowości są zazwyczaj najpierw wprowadzane w USA.

Skorzystaj z aplikacji. Na Facebooku dostępne są nie tylko aplikacje do gier i wideo, ale również do nauki języków. Gry słowne pozwolą jednocześnie przyswoić kilka nowych słówek i umilić czas dojazdu do pracy. Istnieją tu też aplikacje multimedialne, magazyny i portale, które publikują artykuły w języku angielskim.

Strony i grupy anglojęzyczne

Polub strony z darmowymi lekcjami angielskiego: strony słownikowe (Vocabulix), strony z ćwiczeniami językowymi oraz strony szkół językowych publikujących filmiki i posty z ciekawymi słówkami (takich jak ELLA). Wyszukaj anglojęzyczne fanpage blogerów, które Cię interesują. Pomyśl, jakie profile obecnie obserwujesz po polsku, a następnie poszukaj ich zagranicznych odpowiedników.

Dołącz do grup użytkowników zainteresowanych nauką angielskiego, z którymi można wymieniać porady, tutoriale, filmy itp. Kiedy na danej grupie zauważysz, że dany wyraz lub zdanie często powtarza się w komentarzach, sprawdź, co oznacza. Naucz się angielskich skrótów, takich jak “BRB” lub “TGIF” i stosuj je w praktyce. Możesz też dołączyć do grup obcokrajowców zainteresowanych nauką polskiego i poszukać osoby do wymiany językowej. Znajdź też prywatne grupy, w których członkowie są nieco mniej anonimowi i postaraj się wypowiadać na bliskie Ci tematy. Łatwo w ten sposób poznać osoby do czatowania po angielsku.

Pisz w języku angielskim. Staraj się publikować posty w grupach lub na stronach anglojęzycznych. Zaktualizuj status po angielsku, rozmawiaj z ludźmi z Wielkiej Brytanii lub USA. Możliwości jest wiele.

Rozpocznij kurs angielskiego online na platformie ELLA

Add comment

angielski online

Subskrybuj | YouTube